• +48 609 151 268
  • kamertonyszczecin@wp.pl

Meridiany

cropped-dsc_0785_miniatura.jpg

Meridiany

      Co to są meridiany ?

             To kanały energetyczne, którymi płynie nasza energia życiowa.

  • Tysiące lat temu, starożytni Chińczycy opisali biegnące w ciele kanały energetyczne zwane meridianami (meridians -południki). Choć przepływ energii nie jest ograniczony w tak cielesny sposób jak przepływ krwi
    w układzie krwionośnym, kanały te są jednak dość ściśle powiązane z drogami naczyniowo-nerwowymi, ścięgnowo-mięśniowymi, kośćmi, i ze związanym z nimi organami. Ich właściwości można porównać trochę do strumienia gęstego powietrza, czy wiązki lasera. Najbardziej trafne jednak, wydaje się nam porównanie do silnych prądów morskich, w „morzu ciała eterycznego”.
  • Wyszczególniono 12 meridianów głównych, 12 mięśniowo-ścięgnowych (zwanych też mięśniowo-skórnymi),  8 dodatkowych (cudownych), oraz sieć mikromeridianów.
  • Meridiany główne rozlokowane są symetrycznie wzdłuż długości ciała (po 12 tak z prawej jak i z lewej strony). Energia płynie w nich ciągle, lecz szczególnie intensywnie odczuwany jest przepływ w poszczególnych kanałach, w ciągu dwugodzinnego, tzw. maximum energetycznego.
  • Energia, która jest w stałym ruchu jest lekka i rozgrzewająca. Niestety blokady na drodze meridianów tworzą zastoje, które z powodu braku wymiany energii eterycznej doprowadzają do coraz większego zagęszczenia jej w danym obszarze, aż do utworzenia plazmatycznych czopów. Różnego rodzaju oddziaływanie na punkty aktywności, może ponownie uruchomić przepływ odżywczej energii i uchronić nas przed chorobą.

                   Meridiany to doskonałe narzędzie diagnostyczne!

  • Kanały energetyczne przebiegają przez całe ciało i wszystkie narządy. Zaburzenie na danym meridianie można rozpoznać za pomocą dolegliwości, które zgłaszają pacjenci; wtedy refleksolog może skupić się na szczególnej stymulacji okolicy stopy czy ręki, w której znajduje się początek lub zakończenie meridiana.
  • Masaż leczniczy, i elektroakupunktura pobudza jej przepływ, usuwa blokady energetyczne na meridianach i w ten sposób nie dochodzi do zaburzeń na tzw. poziomie energetycznym, których skutkami są konkretne schorzenia. Refleksolog wyrównuje częstotliwość drgań energetycznych przywracając je do indywidualnej dla każdego wartości.

  To właśnie w kategoriach braku, nadmiaru lub równowagi energii Chińczycy rozważają stany zdrowia i choroby.

          źródło: http://www.pro-vita.com.pl/meridiany.html


MONTAZ 1

 

admin